Dárek pro tanečníka!

Reakce na dotazy - co koupit dceři, nebo synovi za dárek v souvislosti s tancem.

Tréninkové oblečení, boty..

Na rovinu - tréninkového oblečení není nikdy málo. Většina tanečníků má několik desítek kusů tréninkového oblečení a stále to nestačí. :D Problém v tomto případě je vkus. Prakticky každému se líbí jeho styl a je velmi těžké se do toho trefit. Kdybych byl rodič tanečníka, nejspíš bych vyrobil nějaký homemade poukaz na taneční oblečení s tím, že si pak on/ona sama může vybrat. Něco se dá koupit fyzicky, něco se objednává ze zahraničí. 

Co se týče bot, je to to samé, ty navíc musí perfektně sedět.

Cena: tréninkové oblečení začíná na cca 700 za kus. (bavíme-li se o značkovém oblečení) Sukně se například točí kolem tisícovky. Boty v rozmezí 1500 - 4000 dle značky. Klasika tak za 2500. 

Co by ale šlo koupit přímo je oblečení nebo doplňky na workout. Nějaký funkční top, nebo cokoli na cvičení. Kvalitní karimatka, švihadlo, boty..


Vzdělání

Tak dávat čistě lekce, nebo kurzy mi u profíků připadá takové bez nápadu. Nicméně čas od času přijede nějaký zahraniční trenér, nebo my jezdíme pravidelně do Německa na lekce. To by byl dobrý dárek. Nyní to docela komplikuje korona, takže se to těžko předpovídá, ale do budoucna to není vůbec špatný nápad.

Pokud víte, že je váš tanečník takového charakteru, že by ho bavily knihy o tancování, pak mi napište. Knih není moc a cenově je to vcelku fajn. Ale jak říkám, není to pro každého.

Cena: knihy se točí od 300 do tisícovky. Ty dražší (pouze v angličtině) tady bohužel neseženeme. Většinou si je vozím ze zahraničí. Ty lekce se zahraničním trenérem se pohybují od 2 tisíc po 3,5 tisíce za 45 minut. Ano, tolik platíme my za naše vzdělání. :D Na lekci mohu být i já a pomáhat s překladem. =)


Zážitky

Vzhledem ke koronaviru další neuspokojivá věc. Jedná se totiž opět o zahraničí. Existuje relativně dost krásných akcí, na které se můžete jet jako diváci podívat. Opět se musíte dohodnout se mnou, abych Vám řekl, zda tam budou světoví profesionálové. Stejně jako můžete jet na nákupy, můžete jet na otočku na taneční soutěž. Ty nejlepší jsou Mannheim (Německo), Innsbruck (Rakousko), nebo Bonn (Německo). Všechny tři města jsou naprosto nádherné lokace - hlavně Innsbruck! Všechno jsou to major soutěže, kam často jezdí ti nejlepší na světě.  Pak se nabízí například Wrocław (Polsko), Bad Homburg (Německo), nebo Augsburg (Německo).

Cena: pokud nepočítáme hotel (pro soutěže jako Mannheim není potřeba), pak je to vstupenka na jednoho, která se točí kolem tisícovky. Plus benzín/nafta.  


Drobnosti

Konečně se dostáváme do sekce, kdy opravdu pod stromečkem může ležet něco fyzického. :D Pro holky rozhodně šperky. Fajn jsou náramky všeho druhu (neutrální barva - stříbrná, zlatá), pak cokoli na krk (nic těžkého vzhledem k bezpečnosti), nebo náušnice - opět, né kruhové! Pak se nabízí pásky - takové ty tenké, černé. Dále rozhodně punčocháče, ideálně nějaké kreativní.

Následně cokoli, co se týká vzhledu. Hřebeny, kartáče, žehlička na vlasy, malý fén na vystoupení a soutěže. Cokoli na malování - šminky, řasenka, nové štětce.. Osvětlené zrcadlo na malování.

Pro kluky upřímně nevím. Kluci jsou v tomto případě poměrně neobdarovatelní.

V poslední řadě je to technika. Fajn pro tanečníka jsou bezdrátová sluchátka ideálně NiceBoy Hive Pods 2, nebo pro Apple Air-pods. Pak také chytré hodinky, nebo náramky, které dokáží trackovat pohyb a tancování. Za zmínku stojí také předplatné Spotify na hudbu.